Eki 08 2008

Ülkerden Malt İçeceği

Merhabalar.

Bir arkadaşıma gelen mailden gördüm ve ilk anda şok oldum. Ülker firmasının yeni ürün olarak piyasaya sürdüğü “Maltana” isimli ürünün ambalajı iç gıcıklayıcı.

http://www.ulker.com.tr/yeni_urunler.aspx

Malt içeceği normalde biranın hammaddesi olarak bilinir. Netten ulaştığım birkaç bilgiye göre;

Maltlanmış tohumlar bira, viski ve malt sirkesi yapmak için kullanılır. Tohumların maltlanması, tohumdaki nişastayı şekere dönüştürecek enzimleri geliştirir. Arpa, yüksek enzim içeriği nedeniyle en yaygın malttır. Başka tahıl tohumları da maltlanabilir ama elde edilen maltta kendi nişastasını tamamen ve verimli bir şekilde dönüştürecek kadar enzim bulunmayabilir. Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Malt

—————————————-

Malt içeceği nedir?
Malt çimlendirilip kavrulmuş tahıl anlamına geliyor. Malt içeceğini oluşturan şıra, mayalı olmadığından kesinlikle alkol ihtiva etmiyor. Malt içeceği sadece sıvı ihtiyacını karşılamakla kalmayıp protein, vitamin, mineraller açısından da oldukça zengin. B vitamini deposu olan ve kavrulmuş tahıldan elde edilen malt sayesinde, malt içeceğinin tıbbi açıdan birçok faydası bulunuyor. Sindirimi kolaylaştırmak, bağışıklığı güçlendirmek, kan yapıcı özellik bu faydalardan sadece birkaçı.

—————————————-

Ülker sitesinde serinletici olarak nitelendirmiş ama ambalajının bu şekilde olması gerekmiyordu galiba. Zira aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi bira şişesinden bi farkı yok.

Bu efes pilsenin miller adlı birasının şişesi

Bu da Ülkerin Maltanası

Sizce de bir benzerlik yok mu.

Bu durumu Ülkere ben ham mail yoluyla hem de faks yoluyla şikayet ettim ve ürünü toplatmalarını söyledim.

Siz de tepkinizi belirtmek isterseniz:

Tüketici Danışma Hattı : 0 212 567 15 67

Faks : 0 212 310 28 38

Şu anda Ülker’den bir açıklama gelmesini bekliyorum.

Yorumu formunu geç

  • admin on 25 Şubat 2012 at 10:52
   Author

  Deniz’e: Tabi ki de ülkelerin dini olur. Kişinin nüfus cüzdanında dini İsllam yazıyor diye islamı yaşıyor anlamına gelmiyor tabiki de. Ama içerisinde yaşadığınız toplumun örf ananelerine saygı göstermek zorundasınız. Neyse konumuz bu değil. Teşekkürler…

  • bilge kişi on 27 Mart 2012 at 17:06

  Şimdi şöyle birşey akıllıca ambalaj güzel olupta içerik zararlı olan şeylerin görüntülerinin benzeri olan ama çok faydalı ürünlerin olması çok mantıklı, çünkü insanı aldatan mekanizmalardan bilinçaltı ve görsel taraflarını bu şekilde değiş tokuş ediyorsunuz veya zaten çok tanınmış zararlı bir ürünü faydalı alana çekerek onun şöhretinden faydalanıyorsunuz bunlar faydalı şeyler, sonra o bira markası türk markası mıda koruyum, ama bununla birlikte enerji içeceklerinde ve bu malt içeceklerinde kolaya , biraya rakip tadlar var, bunların özellikle isimlerin güzel bulunup markalaşması lazım. Bu tadlarında cola ve malt tad olarak birbirlerine rakipler, ancak tadına iyi bakarsanız maltın tadı çok esnek birçok çeşidi geliştirilebilir.

  • Nuray on 29 Mart 2012 at 19:01

  4 aylık bebeğim var, süt emziriyorum ama sütüm çoğu zaman yeterli olmadığı için mama takviye etmek zorunda kalıyordum. Bir eczacı arkadaş malt içeceklerinin sütü artırdığını söylemişti. Migrosta maltanayı gördüm ve aldım. hergün bir şişe içiyorum, daha ilk şişede sütümü çok artırdı, sütüm artık yetiyor hatta fazla bile geliyor. Emziren annelere tavsiye ederim.

  • melek on 02 Haziran 2012 at 21:22

  2 aylık bebeğim var süt sıkıntısı yaşıyordum taki dün maltanayı keşfedene kadar!!dünden beri bebeğime mama vermedim bu harika bir duygu gerçekten sütüm arttı.ülker sakın bu ürünü piyasadan kaldırmasın çokkkk üzülürümmmm.sadece şişenin şekli değişse iyi olur.şuandada ananslısını içiyorum.sağolasınnnnn ülker:):):)

  • sanem on 13 Haziran 2012 at 15:22

  BENCE OLDUKÇA GÜZEL BİR TAT ŞİŞE NEKADAR BİRAYI ANDIRSADA BENİM İÇİN İÇERİĞİ ÇOK DAHA ÖNEMLİ TEŞEKKÜRLER ÜLKER…

  • doğan on 15 Temmuz 2012 at 21:08

  bende bir ülker çalışanıyım çalıştığım yerin yanında ülker shop yanlızca ülker ürünleri satılıyor vede indirimli oluyor neyse reklamları geçelim bende bu yaz sıcaklarında cola içmeyi sevmediğim için serinletici içecekler arıyordum daha önceleri lipton ıce tea içiyordum daha sönra öğrendimki israil ürünü alıyormuşum her türk gibi israil malı almaktan vazgeçip değişik serinletici bir içecek olan maltanayı denedim gerçekten işe girmeden önce gece vardiyalarında tabi mutlaka alıyorum ben armutlusunu tercih ediyorum gerçekten çok hoş bir içimi var yanlız şişesi gerçekten herkesin tuhafına gidiyor eve getirdiğimde ailem tuhaf tuhaf baktı ne olduğunu söyleyince tabi garipsediler bencede bu şişeyi değiştirsinler çok garipseniyor

  • rabia on 17 Temmuz 2012 at 20:24

  bence gyt gzel bır ıcecek sısesı ö. degıl onmlı olan alkol olmaması veee ulker malı olması . bence cok gzell ve yararlı bı ıcecek .

  • gaziantep on 27 Temmuz 2012 at 09:15

  ben dün marketten aldım kapağının çevrilerek açılması bile kolay, tadı şahade olup, süt artırıcı özelliği varmış o nedenle aldım deniyorum ve öyle ise devam edeceğim.

  • nurcan on 03 Ağustos 2012 at 20:24

  ben bır haftadır aldım içiyorum dışarıda içmek biraz tuhaf karşılanıyo ama olsun olkolsuz olması önemli tadı çok güzel herkeze tavsiye ediyorum ananaslısı çok güzel yanlız her markette satılmıyo ülker yaygınlaştırırsa güzel olur.. bu emziren anneler için süt arttırdığını okudum yorumlarda gerçekten öyleyse tavsiye edicem…

  • ChemisTRaP on 13 Aralık 2012 at 18:28

  Bazı arkadaslar “ülker” ibaresini görünce içinin rahatladıgını soylemiş , madem arastırıcaksın hani oyle bir duyarlılığa sahipsin ;arastırma yaparken bir marka gördükten sonra içinizi rahatlatıp bırakmayın derin arastırma yapın . Bende içtim ve hala içiyorum,bir kaç kere dısarıda içtim millet garipsedi haliyle miller’a benzediği için. Malt içeceklerinde kesinlikle alkol yoktur diyebilmeniz için kanıtlı konusmak gerek, bende arastırayım diye bu siteye geldim ama burda da bi tırt yok !

 1. bazıları ülker viski üretse onu bile ülker diye alacak. kurumun dini olmaz unutmayın

  • Buse on 05 Eylül 2017 at 17:49

  Arkadaşlar katiyen eleştiriyi haketmeyen bir içecek ve herkese bir denemesini tavsiye ederim. Alkol kullanıp bırakmak isteyenler için birebir çözüm. Maltana zaten bağımlılık yapan bir madde içermiyor. Kısacası alkolden uzaklaşmak ve Hayatımdan çıksın diyen tüm arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim😇

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image